A "minden okkal történik" hazugság
Az emberek 60 százaléka hisz abban, hogy minden okkal történik!

Téveszmék, amelyek tisztázásra szorulnak!

Mindig változó és nincs pontos statisztika arra, hogy valaki ateista-e vagy vallásos, de a karmában lényegesen többen hisznek. Kevesebben Istenben, viszont sokan találkoztak már az 'Isten megjutalmaz minket, ha erkölcsileg jó hittel rendelkezünk' kifejezéssel.

 

Azt gondolhatjuk az életről, hogy olyan, mint egy bumeráng. Ha jók vagyunk, abban az esetben a jó dolgok visszatérnek hozzánk. Gondolkodjunk és kommunikáljunk pozitívan. Semmi sem lehetetlen, ha elhisszük.

  • Instagram átok... #blessed

Sokan találkoztak már ezzel a szóval, jelentése: áldott. Ez a 'hashtag' a leggyakoribb kulturális klisévé vált a közösségi médiai platformokon. Az emberek törekszenek a lehető legjobb oldalukat mutatni a külvilág felé, olyan esetekben is, amikor az nem tükrözi a valóságot. Ennek oka az, hogy a nép nagyobb százaléka elkötelezetten hisz az optimizmusban, illetve abban, hogy mindennek van bizonyítási alapja. Ha részese vagyunk ennek a 'kultúrának' és akár vallásosak vagyunk, akár nem, hatalmas kihívássá válhat számunka az, hogy ne essünk bele az imént említett "csapdába". Mintha az erény és a sikeresség kéz a kézben járna. 

Ugyanakkor az életünkben egy negatív bekövetkezett esemény folyamán kialakulhat bennünk az a bizonyos érzet, hogy nem vagyunk jó emberek. A karmát okoljuk, a vallást vesszük elő. Félünk. 

A nehézségek csak kerülőutak az életünkben. Mindnyájunkat ez a gondolatmenet nyugtat. Merjünk álmodni, hagyjuk el a félelmet. Egészen addig gondoljuk ezt, amíg meg nem szűnik a jó az életünkben és szembesülünk egy olyan dologgal, amivel nem bírunk el és nincs kiút. A kemény munkánk, a személyiségünk és a kilátásaink veszni látszanak. 

Sokat foglalkozunk a múlt és a jövő kérdésével. "Régebben jobb volt, bárcsak ne történt volna meg". Véleményünk szerint a múlt mindig jobb volt. A tipikus "mielőtt" pillanatok. Visszatekinteni a sebezhető pillanatainkra nem a legjobb része az életünknek, abban az elgondolásban, hogy kevésbé érezzük magunkat sebezhetőnek.

Az emberek 60 százaléka hisz folyamatosan abban, hogy minden okkal történik. Csak úgy, mint a jó, ugyanúgy a rossz események is tesztelik a személyiségünket, vagy elbizonytalanítanak egy cselekedetet, amit mi tettünk.

 

Kétség nélkül tudjuk, hogy van egy rejtett logika ebben a 'káoszban'. Persze mindannyian okokat szeretnénk, nem várhatunk kétségek között. Tudni akarjuk, hogy mikor hozza meg gyümölcsét a kemény munkánk, vagy vajon a szerelmünk és a támogatásunk boldoggá teszi-e a partnerünket? 

Olyan világban szeretnénk élni, ahol a kemény munkánk, a fájdalmunk vagy a legmélyebb vágyaink eredményessé válnak, és semmi sem vész kárba.

Gyakran nincs összefüggés az életben, hiába keressük azt. A világ tele van olyan eseményekkel, amelyek lehetnek csodásak, rettenetesek, gyönyörűek és tragikusak. Nem lehet összeegyeztetni az ellentmondásokat, kivéve azt, hogy ezek az ellentétek nem oltják ki egymást.

Az élet szép, de nagyon nehéz. Tanuljunk meg élni és szeretni, elhagyva azt, hogy mibe fog ez kerülni nekünk a következmények szembevétele nélkül.

Az élet összetörheti a szíved és elveheti mindened, mindazt, amit eddig csak remélhettél.

Hihetsz azonban abban, hogy még a sötétségben is meglátod a szépet és megtalálod a szeretetet. Most is és mindig úgy fogod érezni, hogy ez több mint jó. 

A bejegyzés trackback címe:

https://olvasd5.blog.hu/api/trackback/id/tr5514985812

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása